فرم سلامت مورد نیاز برای سفر به مقاصد مختلف

با توجه به شرایط ایجاد شده بر اثر ویروس کرونا از تاریخ ۹۹/۰۲/۰۲ مقرر گردید از کلیه مسافران ورودی به ایران، بلافاصله بعد از ورود به کشور توسط پایگاه‌های مرزی بهداشت؛ تست کرونا گرفته شده و برای ۱۴ روز داخل منزل شخصی قرنطینه می‌شوند.

سفر به ایران

فرم سلامت مورد نیاز برای سفر به مقاصد مختلف – محدودیت‌های خاصی برای مسافرینی که از کشورهای خارجی به ایران سفر می‌کنند وضع شده ‌است. تمامی مسافرین ورودی در پروازهای بین المللی باید تست کووید-۱۹ بدهند. سپس این افراد به محل زندگی خود منتقل خواهند شد و ۱۴ روز در قرنطینه می‌مانند.

براساس ضوابط و مقررات وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز سازمان هواپیمایی کشوری به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، شرایط پذیرش مسافر در پروازهای ورودی بین‌المللی به شرح ذیل اعلام می‌شود:

۱- الزام استفاده از ماسک در کلیه مراحل سفر

۲- کلیه مسافران پروازهای ورودی ملزم به دریافت گواهی سلامت و تست منفی کووید ۱۹ (PCR) به زبان انگلیسی مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدأ بوده، که حداکثر ۹۶ ساعت قبل از لحظه ورود به کشور ایران صادر شده و به نماینده بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه تحویل می‌شود.

۳- در صورت عدم ارائه تست معتبر، به مسافران با ملیت خارجی اجازه ورود داده نخواهد شد و مسافران ایرانی فاقد گواهینامه سلامت نیز به مکان قرنطینه مشخص‌شده از سوی وزرات بهداشت به مدت ۱۴ روز هدایت و ملزم به پرداخت کلیه هزینه‌های اقامت و تست خواهند شد.

۴- در بدو ورود به مرز هوایی ایران غربالگری مجدد از همه مسافران انجام خواهد شد و در صورت مشاهده موارد مشکوک پس از تست PCR، ملیت‌ها خارجی در محل‌های مشخص‌شده قرنطینه (با اخذ مبلغ) و از مسافران با ملیت ایرانی تعهدنامه اقامت در قرنطینه خانگی اخذ خواهد شد.

۵- تکمیل فرم خوداظهاری در فرودگاه مبدأ یا حین پرواز و ارائه آن به مسئول مربوطه الزامی می باشد.

لازم به ذکر است ارائه کارت پرواز به مسافران مشروط به پر کردن فرم سلامت و امضای تعهدنامه توسط مسافر می‌باشد و همچنین توجه داشته باشید که بدون داشتن تست PCR منفی شما اجازه ورود به هواپیما نخواهید گرفت.

فرم سلامت مورد نیاز برای سفر به مقاصد مختلف با توجه به شیوع ویروس کرونا در مناطقی از کشور، مقامات بهداشتی فرودگاه های برخی از کشورها داشتن فرم سلامت را برای ورود به این فرودگاه اجباری نمودند. بر این اساس، تکمیل و به همراه داشتن فرم سلامت برای تمامی مسافران الزامی است. گفتنی است در صورت عدم تکمیل فرم سلامت توسط مسافران گرامی، مقامات فرودگاهی شهر مقصد از پیاده شدن مسافران جلوگیری خواهند کرد.

دانلود فرم خود اظهاری مسافر

دانلود فرم وزارت بهداشت

فرم سلامت مخصوص مسافران کانادا

فرم سلامت مخصوص مسافران اروپا

فرم سلامت مخصوص امارات متحده عربی

فرم سلامت کشور انگلستان

فرم سلامت کشور آلمان

فرم سلامت کشور اسپانیا

فرم سلامت کشور هلند

فرم سلامت کشور مالزی