تخصیص ۴۰۰ دستگاه اتوبوس برای جابجایی زوار اربعین ۱۴۰۲ توسط شرکت جوان سیر ایثار

مدیر عامل شرکت حمل و نقل جوان سیر ایثار اقدامات این شرکت را در خصوص اربعین تشریح کرد.

مصطفی پور محمدی مدیر عامل شرکت حمل و نقل جوان سیر ایثار در گفت و گو با خبرنگار فارس در خصوص اقدامات انجام شده برای اربعین اظهار کرد: شرکت جوان سیر ۴۰۰ دستگاه اتوبوس برای حمل و نقل زوار اربعین در اختیار ستاد اربعین قرار داده است که این تعداد اتوبوس از مبدا تمام استان ها به مرزهای کشور به صورت روزانه مشغول خدمات دهی به زوار هستند.

وی در خصوص تعداد سرویس های روزانه گفت: در استان تهران تا کنون به طور روزانه ۲۵ تا ۳۰ سرویس به مقصد مرزها مشغول جابجای زوار بوده‌اند.

مدیر عامل شرکت حمل و نقل جوان سیر ایثار بیان کرد: امسال ساماندهی ناوگان کشور در موضوع اربعین بر عهده شرکت جوان سیر است که در این بین تمام تلاش خود را برای جابجایی به موقع زوار به کار گرفته شده است، همچنین دیگر ناوگان را طوری به کار گرفته شده‌ که برای جابجایی مسافران با مقصدی غیر از استان‌های مرزی، خللی ایجاد نشود.

پور محمدی در خصوص دیگر اقدامات این شرکت برای اربعین امسال گفت: باتوجه به اینکه ناوگان مرتب در حال تردد هستند لذا اکیپ تمیرگاه سیار تحت عنوان آتالیه اتوبوس تعمیرکاران با تیم های مجهز فنی در مرزهای اهواز و مهران مستقر کرده‌ایم که در صورت بروز مشکل فنی در اتوبوس ها به سرعت اقدامات فنی برای بازگشت آن به جاده فراهم شود.

وی در خصوص نوسازی ناوگان بیان کرد: در زمینه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی امسال موفق به نوسازی ۵۰ دستگاه مینی‌بوس و استفاد آنها در سفر اربعین برای مسافت‌های زیر ۵۰۰ کیلومتر شد.

همچنین به گفته پور محمدی ساخت و نصب یک چتر سایه بان تمام هیدرولیک به ابعاد ۵۰۰ متر مربع در پایانه برکت از دیگر اقدامات انجام شده توسط شرکت جوان سیر ایثار به جهت رفاه حال زائرین است.

وی باتاکید بر اینکه حفظ کرامت زوار محور سفرهای این شرکت است، بیان کرد: کرامت زوار یکی از موضوعات مهم می باشد که در این راستا علاوه بر برخورد خوب رانندگان این شرکت، با تهیه یک مجله در راستای ترویج فرهنگ زیارت اربعین و تهیه و پخش یک کلیپ در اتوبوس‌ها، تلاش کردیم سفر خوبی را برای زوار رقم بزنیم.